Ana Sayfa Ana Sayfa

Yeni Sezonda, GALATASARAY Ruhuyla!


 
 
 

Sevgili Galatasaray’lılar,
 
 
Ali Sami Yen’e veda ettiğimiz bu sezonda, birkaç gün önce belirttiğimiz gibi, yeniden kapalı tribüne geçme kararı aldık.
Bu kararla birlikte, her zaman diğer tribünlere örnek olmuş, öncülük etmiş, imrenilmiş ve spor kamuoyunun takdirini kazanmış tribün olma geleneğini yeniden yaşatmak, harekete geçirmek ve canlandırmak yine bizim elimizde olacaktır.Aslan Arma’yı susmadan desteklemek, gerektiğinde müsabaka esnasında olup bitenlere Galatasaraylılık duruşuyla tepki koyabilmek, aleyhimize haksız verilen bir kararın olması durumunda o ortamı haksızlık yapanların başına yıkarcasına haykırmak  bizlerin asli görevi olmalıdır.
 
Sevgili Galatasaray’lılar,

 
Anlı şanlı tarihi ile hüzünlerimize sevinçlerimize ev sahipliği yapan Ali Sami Yen’de ki son senemiz olması bu sezonu bizim için daha önemli kılmaktadır.
Son birkaç senede, tribünlerimizin eski gücünü arar hale geldik.Bunun sebepleri vardır.Bu sebeplerden en önemlisini Galatasaray sevdasını sosyal aktivite gibi görenlerin sayısının artması olarak görmekteyiz. Yukarıda da belirttiğimiz kıstaslarla birlikte, Galatasaray sevdası ultrAslan var olduğu müddetçe hiç bir zaman sosyal bir aktivite olmayacaktır.ultrAslan, Galatasaray Arması’nın olduğu her yerde, her zaman, tüm gücüyle durmayı bilen, yağmur çamur dinlemeden destekleyen, yeni fikirlere açık, takımına itici güç olan insanlardan oluşur.Ben ultrAslan’ım diyen herkesin, koşulsuz şartsız benimsemesi gereken ilkeler bunlar olmalıdır.
 
Kimsenin özel hayatı bizi ilgilendirmemektedir.Ancak, sesimiz kısılıncaya kadar desteğimizi göstermemiz gereken maç gününde, Galatasaray ismini bağıramayacak, etrafında olup bitenin ne olduğunu anlayamayacak, iki ayak üstünde durmayı beceremeyecek kadar alkol tüketip maça gelmek, kendi egolarını ve çıkarlarını önde tutmak ne Galatasaraylılık ne de ultrAslan duruşuna asla yakışmamaktadır.Bu şekilde maçlara gelenler, o günü eğlence ve bir sosyal aktivite gibi görenler Galatasaraylılık ve ultrAslan duruşu ve kimliği ile hareket etmemiş olacaklardır.Galatasaray sevdası sosyal bir aktivite değildir derken neyi kastettiğimizi umarız açıklayabilmişizdir.
 
Tüm bu sebeplerden dolayı, ultrAslan yöneticileri olarak, üzerimize düşenleri gerçekleştirmek adına ve tribünümüzü daha da güçlü hale getirme hedefiyle yeni sezonla birlikte uygulamaya geçireceğimiz bazı kararlar aldık.
 

Bu kararlardan bazıları şunlardır;
 
¤ Tribünümüzde lay lay lom türü, uyutucu, sıkıcı bestelerin önünü kesip, daha keskin, net baskı hissettiren bestelerin sayısını arttıracağız.
 
¤ Sahada olup bitenlere, haksızlıklara daha hissettirici, daha güçlü tepki vereceğiz.
 
¤ Dünyada örnek olmuş bütün tribünlerin ses düzeylerinde düşüş olsa bile, alkışı hiçbir zaman bırakmadığını gözlemledik.Bunun için bu sene tezahüratlarımız esnasında alkışa daha fazla önem vereceğiz.
 
¤ Maç saatinden en az 1-1 bucuk saat öncesinde tribünlerdeki yerlerimizi alacağız.
 
¤ Maç günleri takımımızın hangi formayı giyeceği resmi sitemizden duyurulmaktadır.Bu güzel bir uygulamadır.Bu duyuruya göre o gün takımımızın giyeceği formayı giyip stadımıza gelmeliyiz.Ancak şunuda ayrıca belirtmek isteriz ki, tribünlerimizde sarı - kırmızı olmaktan yanayız.Bu bilinçle hareket ederek maçlara gelirken sarı - kırmızı renkli ürünlerimizi giyip, stadımızda yaratacağımız ambiansa ve atmosfere katkı sağlayacağız.
 
¤ Tribünümüzü canlandırmak adına görsel şov, pankart ve davul konularına daha fazla duyarlı olacağız.
 
¤ Galatasaray’ımızın maddi açıdan son derece büyük cezalarla karşılaştığı küfürün stadımızda yer almaması konusunda el birliğiyle hareket edeceğiz.
 

Sevgili Galatasaraylılar,
 

Bunlar kesin ve arkasında duracağımız kararların bazıları olmakla beraber, sezonun başlaması ve sizlerden gelen talepler, öneriler doğrultusunda yeni kararları tekrar duyurmaya devam edeceğiz.
 

Özetle, daha iyi organize olarak yeni stadımız Aslantepe'ye daha güçlü bir şekilde gitmek istiyoruz. Bu bağlamda, iyisiyle kötüsüyle, içerisinde yaşadığımız tüm sevinçler ve üzüntüler, yazdığımız tüm destan ve tarihler için Ali Sami Yen’e bu son yarım sezonda görkemli bir şekilde veda etmek hepimizin boynunun borcudur.
 
 
Bu bilinçle yinelemekte fayda vardır ki; GALATASARAY SEVDASI sosyal bir aktivite değildir.
 
Her Galatasaray’lının, yeni sezonda üstüne düşen görevi fazlasıyla yerine getireceğinden şüphemiz yoktur.
 

Hepimiz için başarılı ve güzel bir sezon olması, tribünlerimizin yine eski günlerine daha güçlü ve dinamik bir şekilde dönmesi dileğiyle.
 

Saygılarımızla
 


17 Haziran 2010 Perşembe 17:19

Atatürk ve Galatasaray
Unutmayacağız!
ultrAslan Forum
ultrAslan Ürünleri
Fotoğraf Galerisi
Copyright © 2001 - 2011 ultrAslan. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.