Ana Sayfa Ana Sayfa

Hakkımızı savunalım ama küfürle değil!Sevgili Galatasaray'lı kardeşlerim, ağabeylerim;

Hepiniz medyada son günlerde üzerimize oynanan oyunların farkındasınızdır. Özellikle  yayıncı kuruluş cephesi beni hayretler içinde  bıraktı. Neredeyse futbolcunun yanağındaki sakalın rengini görecek kadar hassas olan bu kuruluşumuz, nedense Ümit Karan’ın hakeme küfür etmediğini söyleyemedi ya da söylemedi.

Kaptanımız hakeme küfürden 2 maç ceza aldı aynı BJK li Zapo gibi. Türkiye'de eyyamcılık yine aldı başını gidiyor. Federasyonumuzda  Ümit'in küfür  etmediğini biliyor, yan hakemin yalanı üzerinden ceza veriyor. Hakeme küfür etmenin cezası sizce 2 maç mıdır? Sert hareketten direk kırmızı 2 maç ceza alır. Hakeme küfür etmek çok daha fazlasını gerektirir. Ama yan  hakemin kişisel kompleksi yüzünden oyundan atılan kaptanımıza fazla cezayı veremediler. Bu yüzden de BJK Lİ Zapo'da aynı cezayla kurtardı.

Bu tür yaklaşımlar futbolumuza zarar vermektedir. Ortada fol yok yumurta yokken sporcumuza  iftira ederek oyundan attır, ama görüntülerde öyle bir şey yok. Her ne hikmetse yayıncımız öyle bir şey olmadığını söylemiyor.

GS-BJK maçında haklı kırmızı kart gördüğü halde Delgado'nun İngilizce söylediğini herkese sorduk dudak okuttuk diyen Sayın Toroğlu'nun burada gıkı bile çıkmıyor. Anlamak mümkün değil. Delgado'nun oyundan haklı olarak atılmasını da haftalarca tartışanlar, kaptanımızın haksız yere atılmasını 2 satırla geçiştirmeye çalışmaktalar.

Allah'tan Sayın Büyüka orada objektifliğini kullanıyor da balans ayarını biraz yapabiliyor. Lincoln'ü rakip  futbolculara  açıkça hedef gösteren de aynı kişi değilmiydi? Neymiş efendim neden topu sektirmiş. Futbol topu zaten seker arkadaşlar, sekmeseydi buz hokeyine benzerdi!

Şimdi bizlerin uyanık ve bilinçli olma zamanımız. Lütfen hakkımızı sonuna kadar  savunalım ama küfürle değil; küfür sahamızın kapatılmasına sebep olmak üzeredir. Sevgili tarafsız medyamız zaten başladı azar azar gaz vermeye sahamız kapansın diye.

Herkes biliyor bu  takımın engellenmezse şampiyon olacağını. Kazara birde UEFA finali gibi bir şeyde hesapladığından tarafsız medyamız şimdiden önlem almaya başladılar!!! Tahmin ediyorum ki uykuları kaçmaya başlamıştır şimdiden.

Takımımıza desteği hiç bir zaman esirgemeden sonuna kadar yanlarında olmalı, yenilsek bile alkışlamalıyız. Zira bize mutluluğu da O aslanlarımız yaşattı, yaşatacak. Lütfen küfür edip kendimize zarar vermekten kaçınalım.

Tüm Galatasaray'lılara ve aklı selim olan sporseverlere kucak dolusu sevgiler.


Emre ÇAĞRI30 Ocak 2009 Cuma 

Atatürk ve Galatasaray
Unutmayacağız!
ultrAslan Forum
ultrAslan Ürünleri
Fotoğraf Galerisi
Copyright © 2001 - 2011 ultrAslan. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.