Ana Sayfa Ana Sayfa

Servet: “Taraftarımızın Desteğini Bekliyoruz”


Servet Çetin: “Taraftarımızın Desteğini Bekliyoruz”

Galatasaray’ın başarılı savunma oyuncusu Servet Çetin, GS TV’ye birçok konuda açıklamalarda bulundu.

Servet, Galatasaray Store’da taraftarlarla bir araya geldin, onlara imzalar dağıttın, neler hissediyorsun?
Kamplara gittiğimiz zaman böyle çok yoğun olmasa da imzalar atıyoruz ama işin açıkçası insanların sizden imza alması için kuyrukta beklemesi, vakitlerini ayırması, beni biraz üzüyor. Üzüyor derken, onlar için üzülüyorum. Neden bu kadar bekliyorlar, çok mu önemli bir kişiyiz diye düşünüyorum. Kesinlikle seviniyorum ama işin açıkçası biraz da buruk imza atıyorum. Sadece bir imza almak için sırada beklemeleri pek hoşuma gitmiyor.

Böyle günlerde daha çok mutlu olman gerekmez mi? İnsanlar yaptığın işin karşılığında sana sevgilerini gösteriyorlar…
Tabii ki hoşuma giden tarafı o zaten. Beni mutlu eden tarafı o. Böyle olduğu zaman benim için güç oluyor. Sahadayken kafama insanlar seni çok seviyor ve onları mutlu etmek için elimden geleni yapmalıyım gibi düşünceler geliyor ve daha da çok fedakarlık yapıyorum. Böyle durumlar yaşadıktan sonra da diyorlar ya; ‘sakatlıktan yeni çıktın niye dinlenmiyorsun’ işte dinlenemezsin taraftarların bu sevgisi karşısında.

Senden imza isterken farklı isteklerde bulunanlar oluyor mu? Şu maçta benim için gol at diyenler gibi…
Tabii ki oluyor ve gayet normal. ‘UEFA Kupası’nın finalini Kadıköy’de oynayalım’ gibi şeyleri söyleyenler oluyor. Güzel şeyler geliyor tabii ki.

Seni görmeye,  fotoğraf çektirmeye çocuklar ve bir bebek de gelmişti. Bebeği severken gözlerin parladı. Çocuğun olsun ister miydin?
Ben çocukları çok seviyorum. Ben çok kardeşli olduğum için, ablalarımın, ağabeylerimin çocuklarını çoğu zaman ben büyüttüm ve çok da seviyorum. Çocuklarla aram da iyidir. Gerçeği o bebek beni görünce ağladı ama tabi bu tipi görünce ağlamaması elde değil. Dediğim gibi çocuk çok güzel bir şey. Evliliğin de bence tek amacı çocuktur. Çocuk olmayacağı sürece ben ömür boyu evlenmem. Çocuğum olması çok isterdim. Şöyle futbol oynarken çocuğumun olmasını isterdim. Onu antrenmana götürmek, çim sahada yuvarlamak. Diğer futbolcular getiriyor işin açıkçası ben imreniyorum. Çok güzel duygular çünkü çok güzel şeyler. Kız erkek hiç fark etmez Allah hayırlısını versin.

Senin Kocaelispor maçından sonra yaptığın açıklamalar çarpıtıldı ve bir sürü spekülasyonlar çıktı. Bunlarla ilgili neler söyleyeceksin?
Sizden bu sorunun gelmesi sevindirici. Diğer kanallardan da gelirse ben onlara da açıklamamı yapacağım zaten. Şunu açık ve net söylüyorum; söylediğim şeyleri insanlar istedikleri şekilde çarpıtmışlar ve istedikleri şekilde yazmışlar. İşlerine öyle geldiği için öyle yazmışlar. Ben kesinlikle çocuk değilim. Oldukça olgun olduğumu ve bu işi de çok iyi bildiğimi düşünüyorum. Ben profesyonelim. Onların yazmış olduğu şekilde bir açıklamayı ancak çocuk yapar. İnsanlar inşallah inanmıyorlardır. Sonuçta ne olursa olsun galip geldiğimiz bir maçtan sonra benim tek söylediğim konu orada şuydu: Çok hücum oynuyoruz bu da gayet normal. Çünkü 12 tane sakat futbolcumuz var ve bu 12 futbolcunun da hepsi ilk 11’de oynayacak futbolcular. ‘Hocanın taktiğini beğenmiyor’ gibi şeyler yazmışlar, benim öyle bir lüksüm olamaz. Ben orada işçiyim ve hoca ne derse o olur. Ben hocayı da çok seviyorum. Hocanın insanlara yaklaşımını, selamlaşırken bile samimiyetini hissediyorum. Bu da yeter benim için. Başka da hiçbir şey istemiyorum. Hocada da öyle özellikler çok var. İnsanlar her şeyi çarpıtarak yazıyorlar. Benim orada tek söylemek istediğim tabii ki hücum yönüne, yani elde olmayan sebeplerden dolayı. Hocamız en iyi şekilde kadroyu çıkartmak istiyor çünkü elinde bu futbolcular var. Hücum açısında çok iyi bir ekibiz, çok iyi futbolculara da sahibiz ama takım savunmasında biraz eksikliğimiz var onu söyledim. Herhangi bir arkadaşımı eleştirmek gibi bir lüksüm olamaz. Bir arkadaşım hata yapar, aynı şekilde ben de hata yapıyorum. Hata yapmaya elverişli mevkilerden birisi de benim mevkiim. Ben sadece takım adına konuştum. Dediğim gibi sadece takım savunmasında biraz eksiğimiz var ve biraz kendimizi geliştirdiğimiz zaman herkes görecek ki performansımız her geçen gün daha da artacaktır.

Kocaelispor karşılaşmasında bir gol yediniz ve hemen ardından durumu eşitlediniz. Son 30 dakikada da üç gol ardı ardına geldi. Galatasaray bu yıl çok gol atan bir takım, aynı zamanda biraz önce sen de söyledin, çok fazla atakta olan bir takım. Pazar günü Konyaspor ile karşılaşacaksınız bu maçta böyle çok gollü mü geçecek?
Biz çok gol atıp galip gelmek istiyoruz ama amaç da tabi burada gol de yememek. Kocaelispor maçına da çok iyi başladık.Topun hakimiyeti bizdeydi ama bir tane kontra atak yedik ve o da çok net bir pozisyon değildi. On sekizin dışından vurulmuş bir şuttan gol yedik. Maalesef geri düştüğünüz zaman daha da riske alıyorsunuz oyunu. Oldukça kaliteli oyuncularımız var. Son dakikalarda da riski alabilecek iyi oyuncularımız var. Tabii ki maçın başında 1-0 yenik duruma düştüğümüz zaman o riski en başlarda aldık. İkinci golü yemiş olsaydık çıkartmamız zor olabilirdi. Geçmiş maçlarda da çok fazla pozisyona girmiştik. Bu çok sevindirici. Dediğim gibi zaten bu yönden kimsenin şikayeti yok. Takım halinde savunmamızı biraz daha geliştirdiğimiz zaman inşallah da böyle devam eder. Bol gol atarız ve tabiî ki gol de yiyeceğiz, gayet de normal. Galip gelelim de, nasıl olursa olsun. Ama ben inanıyorum ki çok gol atan ve az gol yiyen bir takım olacağız.

UEFA Kupası’nda Bellinzona ile karşılaştınız. Orada 4-3 kazandınız. Peki buradaki rövanş nasıl geçecek?
Kesinlikle kolay geçmeyecek. Sonuçta orda da Belllinzona deplasmanda oynuyor gibi oynadı. Çünkü biz kendi taraftarımızın önünde oynadık. Enteresan bir takım. Galatasaray’dan ufak çaplı oldukları için inanılmaz şekilde konsantre oluyorlar. Hiç sergilemedikleri performansı böyle maçlarda sergilerler. Futbol artık mücadele olduğu için, mücadele etmeden hiçbir maç kazanılmıyor. O açıdan biraz daha fazla dikkatli olmamız gerekiyor. 4-3’e aldırmamamız gerekiyor. Tabii ki iyi ve avantajlı bir skor. Maçın çok kolay olacağını düşünmüyorum.

Başkan Adnan Polat’ın Kadıköy’de final oynayacağız cümlesi sizi hırslandırdı mı?
Evet hırslandırdı ama biraz da sorumluluğumuzu arttırdı. Sonuçta Başkanımızın böyle istekleri olması gayet normal. Kendisinin bizden beklentisi doğal olarak oldukça fazla. Biz de istiyoruz orada final oynamayı. Zamanımız var… Takımımızda iyi bir şekilde oturduğu takdirde iddialı olduğumuzu düşünüyorum. Final oynamak için elimizden geleni yapacağız. Söylemekle olmuyor böyle şeyler. Biz sahada çıkar mücadelemizi edersek performansımız da yüksek olursa final oynamayı hak ederiz.

Taraftarlarla bir araya geldin. Onlar sana isteklerini söylediler. Onlara bir mesajın var mı?
Biraz klasik olacak ama ben her zaman bunu söylüyorum. Ben Galatasaray’dan ve Galatasaray taraftarından oldukça memnunum. Takım kötü zamanlar geçirdiği zaman bile takımına destek çıkan büyük takımlar içersinde yegane taraftar Galatasaray taraftarıdır. Bunu Galatasaray taraftarına yaranmak için söylemiyorum. Ben ne görüyorsam onu söylerim. Olumsuz bir şey olursa da onu da söyleyebilecek bir insanım. Çok iyi bir şekilde destek veriyorlar. Bu destekleri devam etsin. Zaman zaman aksaklıklar olacak, puan kayıplarımız olacak. Bu da gayet normal. İnanılmaz derecede yoğun bir şekilde maç oynuyoruz. Sakat futbolcularımız çok. Bazı futbolculara daha da çok yük biniyor. Hiç dinlenme imkanı olmayan futbolcular var. O yüzden bizden desteklerini esirgemesinler. Bizi desteklesinler. Onlar inansınlar ki, onların mutlu olması için elimizden geleni yapıyoruz. İnsanlar imza almak için sırada bekliyorlar, vakitlerini ayırıyorlar. Onlar emin olsunlar ki biz sahada onlar için elimizden geleni yaparız. Tabii ki zaman zaman kötü oynayacağız. Bu da gayet normal. Ama onlar elimizden geleni yapacağımızı bilsinler saha içersinde.26 Eylül 2008 Cuma 

Atatürk ve Galatasaray
Unutmayacağız!
ultrAslan Forum
ultrAslan Ürünleri
Fotoğraf Galerisi
Copyright © 2001 - 2011 ultrAslan. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.