Ana Sayfa Ana Sayfa

Türk Telekom, Ali Sami Yen jesti yapmalı


Türk Telekom, Ali Sami Yen jesti yapmalı

Yurtsan ATAKAN  (Hürriyet - 13.08.2008)
yurtsan@hurriyet.com.tr

Galatasaray yöneticilerinin Galatasaray’ın manevi değerlerine sahip çıkmaktan aciz olması, özel şirketlerin Galatasaraylılık ruhuna saygısızlık etmesinin bahanesi olmamalı.

Yönetim kurulları ve başkanlar Galatasaray için gelip geçicidir. Galatasaray’ın büyüklüğü ise kalıcı...

Evet belki daha dün, Galatasaray Adası’nın adını Su Ada’ya çıkartan Özhan Canaydın yönetimi Galatasaray’ın adını satmıştı. Bugün de Adnan Polat yönetimi kulübün kurucusu Ali Sami Yen’in adını satıyor.

Ancak yönetimlerin hataları, bu isimleri satın alanları Galatasaray’ın manevi değerlerine saygılı olmaktan alıkoymamalı.

Türk Telekom, stadın isim hakkını satın almış olabilir. Yönetim Kurulu sattığına göre kimsenin çıkıp bir laf etme hakkı da olamaz.

Ancak Türk Telekom, yönetimle yaptığı sponsorluk anlaşmasının Galatasaray camiasında, markasına karşı olumlu hisler yaratmasını bekliyorsa, Galatasaray yönetiminin hatasını tekrarlamaması daha doğru olur.

"Ali Sami Yen" adı Galatasaraylılar için Galatasaray’ın büyüklüğünü, Galatasaray taraftarının gücünü dünyaya duyuran bir isimdir. Bu ismi stadlarından kaldırıp atan bir şirkete, sırf kulübe para getirdi diye sempati duymalarını kimse beklememelidir.

Türk Telekom yaptığı sponsorluk anlaşmasıyla Galatasaray’a gerçekten önemli bir yatırım yaptı, kulübe büyük bir katkı sağladı. Bu yadsınamaz.

Türk Telekom’un, Galatasaray camiasının gönlünü sonsuza kadar kazanabilmesi için yapması gereken tek bir jest kaldı. O da yeni stadın adını "Türk Telekom Stadı" değil, "Türk Telekom Ali Sami Yen Stadı" koymak. Galatasaray camiası bu jesti karşılıksız bırakmayacaktır.13 Ağustos 2008 Çarşamba 

Atatürk ve Galatasaray
Unutmayacağız!
ultrAslan Forum
ultrAslan Ürünleri
Fotoğraf Galerisi
Copyright © 2001 - 2011 ultrAslan. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.