Ana Sayfa Ana Sayfa

Er meydanı...


Er meydanı...
Oğuz DİZER - Fanatik
odizer@fanatik.com.tr
22.4.2008Bilgiç JR. ‘Mecidiyeköy er meydanında’ ibaresini kullanmış. Gürcan’ın böylesi tanımına katılmamak mümkün mü? Elbette ‘Er meydanı’.

ASY’de taraftar koltuğuna at pisliği döşenmez. Gelen konuklar, lağım içinde bekletilmez. Futbolcular koridorlarda darp edilmez. ‘Karşı taraf yazarları gelmesin, can güvenliği veremeyiz’ de denilmez.

Geçtiğimiz sezonun ayıbını da unutmak mümkün değil elbette. Çirkin bir provokasyon ve Galatasaray’a verilen büyük zarar. Umarım gereken ders alınmıştır da, tekrarı yaşanmaz. Bu konuda tribün liderleri Sebahattin’e, Alpaslan’a, Yılmaz’a ve diğer tüm arkadaşlara güveniyorum.

‘ASY er meydanı’ olarak tescillenmeli.

Halat gibi gerilen İstanbul B.B., Fenerbahçe’nin Denizli’deki akıbetine uğradı ve beklenen olmadı! Aşırı gerilim motive etmez, aksine var olan gücü de yok eder. Çocukların başına gelen budur. Avcı’nın ekibi bu takım değildi. Yerlerine başkaları gelmişti sanki. Cim Bom’un çok doğru oynadığını da bilelim.

Pazar akşamı tek taraflı yayınlar ve yorumlar nedeniyle çileden çıkmayan Galatasaraylı kaldı mı, bilemiyorum. Tamam Balta kartı hak etmişti, diyelim ki Emre de kabahatliydi. Ayhan hep bildiğimiz Ayhan... Ama Dereli ve rakip sütten çıkmış ak kaşık diye de yutturulmaz ki. Provokenin babası vardı, ama bir kısım arkadaş tınlamadı, Cim Bom’u infaza soyundu.

Rıdvan Dilmen; sen ulusal değersin. O zaman kulüp kimliğini kenarda bırakacak ve hakkaniyet neyse onu yazacak, konuşacaksın. Arda’nın pozisyonunda ne var? Buz gibi golü yemek, sana mı kaldı? Hakan Balta tamam da, ya Tjikuzu? Ödül mü verilmeliydi? Erman’ı da tanımakta güçlük çekiyorum bazen. 40 kere baktığın pozisyona ‘Gol değil’ diyorsun. ‘İlk anda ne görürsen o’ diye öğreten sen değil misin? Kız maçında bile düdük çalmazlar o pozisyona.
Dilmen veya Toroğlu’nun yanında Tanju Çolak da olsa mesela! Bakalım o zaman aynı rahatlıkta konuşacak ve Galatasaray pozisyonlarını infaza soyunabilecekler mi, merak ediyorum. ‘Körler ve sağırlar birbirini ağırlar, parsayı Fenerbahçe toplar’ zihniyeti, kulüplerine zarar veriyor. Göremiyorlar.


22 Nisan 2008 Salı 

Atatürk ve Galatasaray
Unutmayacağız!
ultrAslan Forum
ultrAslan Ürünleri
Fotoğraf Galerisi
Copyright © 2001 - 2011 ultrAslan. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.