Ana Sayfa Ana Sayfa

Çılgın bir gündü


Çılgın bir gündü
Alpaslan Dikmen
28.04.2008 - Fotogol


Zaten günler öncesinden başlayan (olumlu anlamda) bir çılgınlık mevcuttu…

Mesela, yaklaşık üç bin kişi ile basına ve taraftara açık olan son antrenmana adeta çıkartma yapmıştık. Yoğun talep dolayısı ile bilet satışlarında yaşanan hadiselerin yanında harıl harıl el emeği göz nuru koreografi için gece gündüz çalışıyordu gençlerimiz. O arada oynanan erkek ve bayan basketbol takımlarımızın çok önemli maçlarına gidiyor, onların sahada verdikleri mücadeleye ek olarak bizler de tribünden “maç kazandıran” desteğimizi gönülden veriyorduk... Ve bir nev’i pazar günü oynanacak olan derbinin daha doğrusu şampiyonluk maçının provasını yapıyorduk.

Pazar günü geldiğinde Ali Sami Yen Stadı’nın çevresi görülmeye değerdi zira son yıllarda böyle bir kalabalık ve muhteşem bir ortam az yaşanmıştı. Yurtdışından ve çeşitli illerden gelen ultrAslanlar, İstanbul’daki kardeşleriyle birlikte bayram yerine çevirmişlerdi Mecidiyeköy’ü.

Stadın içi ise ayrı bir alemdi. Pankartlar, bayraklar, davullar ve o muhteşem koreografi takımın son hazırlıklarının tamamlayıcı turlarıydı. Maç başladığında yeri göğü inleten tezahürat ise gerçeğin ta kendisiydi!

Maça gelince; Bizim çocuklar yüreklerini ortaya koyarak oynadı. Evet golü belki çok kolay bulduk ama rakibe hemen hemen hiç pozisyon vermedik. Kalecimize ise nazar değmesin. 516 dakikadır kalesini gole kapattı Aykut. Dileğimiz bu başarının Sivas ve Oftaş maçlarında da sürmesi. Son dakikalarda ise iyi top dolaştırdık ve maçı galip bitirmesini bildik. Tebrikler Galatasarayım.


28 Nisan 2008 Pazartesi 

Atatürk ve Galatasaray
Unutmayacağız!
ultrAslan Forum
ultrAslan Ürünleri
Fotoğraf Galerisi
Copyright © 2001 - 2011 ultrAslan. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.