Ana Sayfa Ana Sayfa

Kupa uydurdular


Kupa uydurdular
Alpaslan Dikmen
Fotogol - 16.04.2008


G.Saray’ın kupalara tam anlamıyla ambargo koyduğu senelerde yani Lig Kupası, Türkiye Kupası, Cumhurbaşkanlığı Kupası ve Türkiye Spor Yazarları Derneği Kupasını teke teker topladığı o muhteşem günlerde suyun öte yanında bulunan birileri TSYD Kupasının kaldırılmasını istedi… Ve hemen kaldırıldı… Gık bile demedi TSYD! Çünkü o yıllarda kupaları hep G.Saray alıyordu. Kızdırmamak lazımdı birlerini!

G.Saray’ın Beşiktaş’a 6, F.Bahçe’ye 4 attığı bir turnuva bile olmuştu. Eh kupaları G.Saray kazanıyorsa, mücadele etmek yerine kolayı seçip kaldırttılar TSYD Kupasını.

Sonra da yine ambargo koyduğumuz C.Başkanlığı Kupasını kaldırdılar. Çünkü H.Şükür bir üçleme serenadı geçivermişti Sarı Lacilere.

Velhasılı kelam böylelikle müzemizdeki yüzlerce kupaya 4–5 tane daha katılması engellenmiş oldu. Biz de inat olarak gidip UEFA ve Süper Kupa’yı kazandık ya, o başka mesele.

Şimdi ise Kulüpler Birliği Kupası diye bir şey uydurmak üzereler. E hani vaktiniz yoktu... E hani hazırlık (!) yapamıyordunuz sezon öncesi! Türkiye Kupası varken ve onu almak için önünüzde bir çeyrek yüzyıl daha varken biraz mücadele edin yahu!

Bu seneki Türkiye Kupası mı? Ne önemi var ki, bundan bizde bir milyon tane var!


16 Nisan 2008 Çarşamba 

Atatürk ve Galatasaray
Unutmayacağız!
ultrAslan Forum
ultrAslan Ürünleri
Fotoğraf Galerisi
Copyright © 2001 - 2011 ultrAslan. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.