Ana Sayfa Ana Sayfa

Tribünün Gözü Kulağı - 14


Tribünün Gözü Kulağı
Alpaslan Dikmen
Fotogol - 02.04.2008Florya’dan Mecidiyeköy’e

Hakkımız olmayan bir cezaya çaptırılıp Gaziantep maçını seyircisiz oynamak zorunda kalınca
takımımızın yanında olmak için yaklaşık 3 bin kişi Florya’ya akın ettik. Sağ olsun yöneticilerimiz antrenman sahasını açtılar ve takımla kucaklaşmamızı sağladılar. Aslında takım ilk önce balkona çıkıp oradan el sallıyordu ama "Buraya gelmeyen Fenerli olsun" diye bağırınca 15 saniye sonra hepsi yanımızdaydı. Daha sonra yaklaşık 250 araçlık bir konvoyla takımı Mecidiyeköy’e getirdik. Burada da bizi 2 bine yakın ultrAslan bekliyordu. Muhteşem görüntülerdi. Güzel başlayan gün tatsız neticelenmişti ama daha altı maç var!
Altı Maç Kaldı

Evet altı maç kaldı önümüzde, kimin ne yaptığı ya da yapacağı umurumuzda bile değil. Altı maçın altısını da kazandığımız takdirde şampiyon oluyoruz. Eğer koskoca Galatasaray takımı üst üste altı maç kazanamayacaksa denilecek bir şey yok. Bu kadar talihsiz kaybedilen puanlar elbet bir yerde bitecek… Ve esas bilet 32. haftada Ali Sami Yen’de kesilecek.
Uğur Uçar’a Forma

Yıllar ne çabuk geçiyor. Uğur top toplayıcılık yaparken ben de Foto Muhabiri olarak görev yapıyordum. Zaman zaman "Abi resmimizi çeksene" derdi, ben de kırmazdım onları. Sonra Uğur büyüdü takımın kemik elemanı oldu. O sakatlandığı günden beri de takım toparlanamadı desek yeridir. Uğur’u çok seviyor taraftar. Kim bilir biraz da tarzı Rambo Yusuf’u hatırlattığı içindir belki de...

Geçenlerde bir kardeşimizin aklına gelen fikri uyguladık. Bir forma satın aldık ve yaklaşık 300 ultrAslan tarafından imzalanan bu formayı Uğur’ hediye etmek için Florya’ya gittik. E hep futbolcular imzalamaz ya formaları… Ancak o gün rahatsız olduğundan Florya’ya gelemediği için Tesis Müdürümüz Fahri ağabeye teslim ettik ve mesajımızı da ilettik: "Seni seviyoruz Uğur. Allah acil şifalar versin."Federasyona Siyah Çelenk

Pazar günü Florya-Mecidiyeköy çıkarmalarını tamamladıktan sonra; A.S.Yen’de toplanmış olan 5 bin kişiyi Federasyonun Levent’teki binasına indirme fikri ağır bastı. Ancak G.Saraylılık duruşumuz sebebi ile herhangi bir tatsızlığa mahal vermemek adına 10 kişilik bir ekip olarak Federasyon binasına gidip siyah çelenk bıraktık. "Çifte Standarta son" diyerek uyarımızı da yaptık ve döndük. Bu uyarımız sanırız yerine ulaşacaktır. Eğer iplemezlerse 10 bin kişiyi oraya yürütmemiz en fazla 2 saatimizi alır!Emniyet Tedbirleri

Özellikle basketbol maçlarımızda sevgili emniyet mensuplarının haksız bir uygulamasıyla karşı karşıya kalıyoruz ve hakkımızı arayınca da cop yiyoruz. F.Bahçe’nin maçlarında ön sıradaki koltuklar saha kenarına kadar indirilirken ve taraftarlar basketbolu ta ciğerlerine kadar çekerken; Maslak’taki salonumuzda kombine ücreti ödenmiş olan koltuğuna oturmak isteyen taraftarlarımız maalesef çok sert tepkiyle karşılaşıp yerlerde sürükleniyor. Bunlar biri olan Kerem Polat kardeşimiz bir de nezarete atılıp haksız uygulamalara maruz kalınca kendisini darp eden memurdan şikâyetçi olmuş. Bir Emniyet Müdürü torunu olan Kerem’in en üzüldüğü şey ise dedesinin kemiklerinin sızlaması.
Chelsea’yi karşılayanlar

Chelsea takımını karşılayanlar arasında 4 de Sarı Kırmızı atkılı insan vardı. Ama G.Saray taraftarının yaptığı onlarca olumlu işi görmeyen medyamız bunu sanki organizeymiş gibi manşet haber yaptı!

Unutulan şuydu ki; ultrAslan bir organizasyon yapsa orada yer gök inlerdi ama böyle basit işlere kafa yoramayız. Zira o, sayemizde yüzlerce ecnebi takım formasına sahip olan F.Bahçelilerin işi.

 

2 Nisan 2008 Çarşamba 

Atatürk ve Galatasaray
Unutmayacağız!
ultrAslan Forum
ultrAslan Ürünleri
Fotoğraf Galerisi
Copyright © 2001 - 2011 ultrAslan. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.